تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
دیدار جمعی از دانشجویان مجتمع آموزش عالی لارستان با امام جمعه
16 آذر 1400   18:52:45 |  شهرستانها > لارستان
دیدار جمعی از دانشجویان مجتمع آموزش عالی لارستان با امام جمعه

جمعی از دانشجویان مجتمع آموزش عالی لارستان به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو با امام جمعه لار دیدار کردند.

طی برنامه ای از سوی معاون فرهنگی مجتمع آموزش عالی لارستان و به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو، جمعی از کارکنان و دانشجویان با امام جمعه لار دیدار کردند.

 

در ابتدای برنامه علی طاهری ریاست دانشگاه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سه شهید دانشجو که پرچمداران مبارزه با استبداد و خودکامگی و زورگویی بودند، روز دانشجو را به دانشجویان تبریک عرض نمودند. ایشان در ادامه افزود: امیدواریم  با حضوری شدن دانشگاه ها نقش دانشجویان که آگاه شدن و آگاهی دادن به جامعه  و کارکرد دانشگاه در برگزاری برنامه های مختلف در جهت آرمان خواهی و عدالت طلبی است، پررنگ تر شود.

 

در ادامه امام جمعه لار پس از تبریک روز دانشجو، در خصوص ماهیت ۱۶آذر که یک ماهیت ضد استکباری، سلطه گری و ضد آمریکایی بود به ایراد سخنرانی پرداختند. ایشان در سخنان خود مراکز علمی و دانشگاهی را یکی از مراکز مهم در تعیین استقلال و یا وابستگی کشور معرفی و عنوان کرد: هرجا دانشجویان هوشیار بودند، پای صحنه بودند، تحلیل داشتند و رفتار دشمنان و وضعیت کشور را رصد کردند و عالمانه و با بصیرت و با تحلیل وارد میدان شدند توانستند در استقلال کشور تاثیرگذار باشند.

 

حجت الاسلام موسوی خرم دانشجویان را به عمل به توصیه های مقام معظم رهبری از جمله  خودسازی فردی و اجتماعی، تقویت مبانی معرفتی و پرهیز از انفعال و انحراف، آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری، انتقاد در کنار پیشنهاد و پرهیز از پرخاشگری، اهمّیّت گفتمان‌سازی، گسترش جبهه‌ی انقلاب و پرهیز از طرد افراد معتقد، صراحت و قوّت در مقابل ایجاد کنندگان تردید در مبانی و تزئین کنندگان دشمن، توجّه به پیشرفت علمی، اهمیت به مسئله‌ی حجاب و حیای اسلامی در محیط دانشگاه، توجّه و مراقبت به سربازگیری دشمن از جامعه‌ی جوان کشور دعوت کرد.

 

امام جمعه لار در پایان عنوان کرد: توصیه ها باید با تکرار به گفتمان وگفتمان را به مطالبه گری عمومی در موضوعات مختلف تبدیل کنیم.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به عصرنامه لارستان :: صفحه نخست می باشد.

آدرس: